GİZLİLİK PROSEDÜRÜ

İzmir Turizm ilgili kuralların tümünü eksiksiz bir şekilde yerine getirileceğini teyit etmektedir. Böylelikle, aşağıda belirtilen kişisel bilgi toplama ilkelerine bağlı olarak, tüm gayretimizi tarafımızca toplanmış olan her türlü bilgiyi ekibimizce alınan sıkı güvenlik ve gizlilik önlemleri ile saklama hususunda özen göstermekteyiz.

Kişisel bilgi toplama ve kullanımını en aza indirgeyerek, toplanan kişisel bilgileri sadece işlemlerin gerçekleşebilmesi için gerekli olan süre kadar tutmakta, öte yandan size en kaliteli hizmeti ve birbirinden güzel fırsatları sunmaktayız.

Kişisel Bilgi Toplama Prosedürü

Web sitemizi kullanarak, site aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizin İzmir Turizm bağlantılı şubeler, acenteler ve İzmir Turizmin kendi insiyatifi ile uygun göreceği şirketler tarafından toplanması ve kullanılmasını kabul etmiş olmaktasınız.

Bilgileriniz ancak belirtilmekte olan amaçlarla kullanılabilir:

• Rezervasyon ve satışınızın işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi 

• Her türlü hizmetlerimizin ve ilgili ürünlerimizin pazarlanması 

• İşlemlerinizle ilgili istatistiklerin yapılabilmesi ve tarafınızla olan bağlantımızın devamını sağlayabilmek için bağlantı listelerinin oluşturulması, site kullanımı ile ilgili ticari istatistik ve analizlerin bir araya getirilmesi. 

• Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması 

• Yukarıdaki maddelere yönelik amaçlar ile 

• Uygulamadaki yürütmelik, kural ve düzenlemelere uygun bir şekilde, 

• Belirtilmekte olan şart ve koşullar altında uygulandığı sürece, 

• İzmir Turizmin hak, hukuk ve kar/kazancı ve/veya sitenin diğer kullanıcılarının hak, hukuk ve kar/kazancı gözetilerek veri üçüncü kişilere aktarılabilir.

Bize bilgi gönderiminde bulunduğunuz pek çok form iletme esnasında şifrelenerek SSL teknolojisi ile korunmaktadır. Veri, elimize ulaştıktan sonra da bizim için her zaman esas olan sıkı güvenlik ve gizlilik standartlarında korunmaktadır.

SSL"den faydalanabilmek için tarayıcınızın SSL"i destekliyor olması ve SSL seçeneğinizin aktif hale getirilmiş olması gerekmektedir. Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafımızca saklanmaktadır. Tarafımızca tutulmakta olan verilere ulaşılması ya da bilgilerin değiştirilmesi güncelleme sayfaları aracılığı ile yapılabilmektedir. Sitemizi sürekli olarak geliştirmekte olduğumuzdan, veri kullanımı ile ilgili de gelişmeler olmaktadır. Her türlü gelişme tarafınıza "Gizlilik Prosedürü" başlığı altında bildirilecektir.

Rezervasyon Kayıtlarınızın Gizliliği

Rezervasyon yaptırdığınız zaman, size bir rezervasyon kodu (Referans Kodu) verilecektir. Rezervasyon esnasında size verilen bu rezervasyon kodu, bilet üzerinde de görünecektir. Bu rezervasyon kodunun her zaman gizli tutulması gereklidir. Size verilen rezervasyon kodunu gizli tutmadığınız takdirde, başkaları sizin rezervasyon bilgilerinize ulaşabilir. Birden fazla kişi birlikte seyahat etmek üzere grup rezervasyonu yaptırdığı takdirde aynı rezervasyon kodu gruptaki diğer kişilerin biletleri üzerinde de yer alacağı için şayet bu kişilerin sizin kişisel rezervasyon bilgilerinize ulaşmalarını istemiyorsanız, kendiniz için ayrı bir rezervasyon yaptırmayı tercih edebilirsiniz. 3. kişilerin sizin rezervasyon kodunuza ulaşmasından dolayı İzmir Turizm hiçbir sorumluluğu yoktur. Rezervasyon kodunuzu gizli tutmamanızdan kaynaklanan her türlü sorumluluk şahsınıza ait olup, İzmir Turizm her ne nam adı altında olursa olsun, herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

OPERASYONEL DEĞİŞİKLİKLER

İzmir Turizm Kara yolu taşımacılığının Genel Kural ve etiklerine her zaman uygulanacağını temin etmektedir. Ancak Kara yolların hava şartları ve araçların teknik vb. gibi sorunlarda değişiklikler yapabilmektedir.

Hava Şartları ve Teknik Sorunlar

 Yoğun geçen kış şartlarında seferlerimiz hareket müdürlüğümüz tarafından tekrar düzenlenmektedir. 

• Sefer saatinin ileri bir saate aktarılması.

• Sefer saatinin geriye alınması.

• Seferin iptal edilmesi Yukarıda belirtilen tüm maddelerin uygulanması durumunda yolculara bilgi verilmesi İzmir Turizm"in Genel Kuralları arasında yer almaktadır. İletişim bilgilerindeki eksiklikler nedeni ile İzmir Turizm bu maddeler için sorumlu tutulamaz.

Araç İçi Değişiklikler

 Araç içerisinde yaşanacak sorunlar nedeni ile Araç İçi yolcu yerleşim düzenlemeleri hareket müdürlüğümüz tarafından tekrar düzenlenmektedir.

• Bay veya Bayanın kendi istekleri dışından seyahat etmesi.

• Hamile bayanların ön koltuklarda seyahat etmesi.

• Araç içerisinde huzursuzluk çıkartılması.Yukarıda belirtilen tüm maddelerin uygulanması durumunda yolculara bilgi verilmesi İzmir Turizm"in Genel Kuralları arasında yer almaktadır.

<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bilet satın aldınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{iademesajidisplay}"> Biletinizi şubelerimizden yazdırabilirsiniz. Seyahat etmekten vazgeçerseniz biletinizi otobüsün kalkış saatine en az {iadekalansaat} saat kala sitemize giriş yaparak iade etmelisiniz. </p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Bilet bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>
<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bileti puan kullanarak satın aldınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{iademesajidisplay}"> Biletinizi şubelerimizden yazdırabilirsiniz. Seyahat etmekten vazgeçerseniz biletinizi otobüsün kalkış saatine en az {iadekalansaat} saat kala sitemize giriş yaparak iade etmelisiniz. </p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Bilet bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL (Puan kullandınız)</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>
<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bilet rezervasyonu yaptınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{opsiyonsonutarihidisplay}">Rezervasyonunuz {opsiyonsonutarihi} tarihine kadar geçerlidir.</p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Rezervasyon bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>